Jalgpalli EM 2024 – Kõik mida pead teadma

Tere tulemast 2024. aasta jalgpalli Euroopa meistrivõistluste (edaspidi EM) lõpliku juhendi juurde, kus Euroopa parimad meeskonnad kohtuvad võitluses jalgpalli ülemvõimu eest. See turniir, mida tuntakse jalgpalli EM-i nime all, on rahvusvahelise võistluse kõrgeim tase, mis toob esile oskused, armastuse jalgpalli vastu ja kaugeletuntava draama, mis määratlevad kauni ja emotsiooniderohke mängu. Kindlasti iga jalgpallur, meeskonnaliige, fänn ja pealtvaataja tajub mängu nautides, milline individuaalne võimekus ja meeskonnatöö on iga väravalöögi taga.

EM 2024, mis naaseb Euroopa jalgpalli südamesse, Saksamaale, tõotab olla suurejooneline vaatemäng, mis ei sarnane ühelegi teisele. Saksamaa on selle prestiižse turniiri jaoks ideaalne võõrustajariik tänu oma rikkalikule jalgpalliajaloole ja kirglikule spordialale, mis ei sea piiranguid.

Selles põhjalikus ülevaates uurime nii detailselt kui võimalik jalgpalli EM 2024 põnevust, struktuuri ja ootusi. Analüüsime kõiki selle jalgpalliürituse olulisi aspekte, alates selle ajaloo ja tähtsuse ülevaatest kuni osalevate meeskondade, turniirivormide ja ajakavani.

Jalgpalli EM 2024 on oluline spordisündmus, mis ületab selgelt spordiürituse raamid. See on ka fännide kogukonna tähistamine, kes oma entusiastliku toetusega loovad staadionitel ainulaadse atmosfääri. Fännide elamus, staadioni atmosfäär ja kultuurivahetus on kõik olulised tegurid, mis muudavad jalgpalli EM-i nii meeldejäävaks ja eriliseks sündmuseks. Kõigile on midagi, mida nautida, kui kokku tullakse ja tähistatakse selle ilusa mängu maagiat, olgu te siis veendunud fänn või lihtsalt vaatleja.

Ülevaade jalgpalli Euroopa meistrivõistlustest

Jalgpalli Euroopa meistrivõistlused on Euroopa jalgpalliajaloo oluline osa. Alates 1960. aastast on EM-võistlused köitnud jalgpallifännide tähelepanu üle kogu maailma, demonstreerides spordi oskusi, kirge ja võistluslikku vaimu.

Aastate jooksul on meistrivõistlused tohutult arenenud, kohandades rahvusvahelise jalgpalli muutuva maastikuga nii formaadi kui ka ulatuse poolest. Euromängud on alates tagasihoidlikest algusaegadest, mil osales vaid neli meeskonda, üle maailma kasvanud, tänapäeval on tegemist laiendatud formaadiga.

Jalgpalli Euroopa meistrivõistlused on oma ajaloo jooksul pakkunud palju kuulsaid hetki, mis on jäädvustatud jalgpalli ajalukku. EM on olnud nii isikliku hiilguse kui ka kollektiivsete saavutuste lava, alustades Marco van Basteni meeldejäävast võrkpallist 1988. aastal ja lõpetades Kreeka uskumatu ja ebatõenäolise võiduga 2004. aastal. 

Lisaks spordile on euromängud ka oluline kultuuriline jõud, mis ühendab rahvaid ja rahvusi kogu kontinendilt. Ühtsuse ja mitmekesisuse vaimu kehastab jalgpalli EM, olgu selleks siis fännide kirglikud hüüded või vastaste vahel jagatud solidaarsus.

Euroopa meistrivõistlused jalgpallis on prestiižne rahvusvaheline võistlus, mis võimaldab mängijatel ja meeskondadel demonstreerida oma oskusi kõrgeimal tasemel. See on võimalus saavutada jalgpalliajaloos märkimisväärne koht, tuua au oma riigile ning saada tunnustus üleeuroopaliselt.

Euro 2024 lähenedes on fännid põnevil, sest nad ootavad innukalt uue peatüki algust Euroopa jalgpalli rikkalikus ajaloos. Traditsioonide ja uuenduste kombinatsiooniga tõotab see meistrivõistlus vaimustada publikut kogu maailmas ja inspireerida uut jalgpallitähtede põlvkonda. 

Mängude struktuur roundist 16 kuni finaalini:

Vastuvõttev riik ja toimumiskohad

20224. aasta UEFA jalgpalli Euroopa meistrivõistlused, mida tavaliselt nimetatakse UEFA Euro 2024 või lihtsalt Euro 2024, on UEFA korraldatud Euroopa rahvusvaheliste meistrivõistluste 17. väljaanne. Saksamaa võõrustab turniiri, mis on kavandatud 14. juunist 14. juulini 2024. aastal.

Euroopa meistrivõistluste mängud toimuvad Saksamaal kolmandat korda ja taasühinenud Saksamaal teist korda: endine Lääne-Saksamaa korraldas 1988. aasta turniiri ja Münchenis on kavas pidada neli Euro 2020 alagrupimängu. See oleks aga esimene kord, kui võistlus korraldatakse endises Ida-Saksamaal, kus võõrustajalinnaks on Leipzig.

On faktiliselt täpne öelda, et 2024. aasta jalgpalli Euroopa meistrivõistlused toimuvad Saksamaal – riigis, millel on tõeliselt rikkalik jalgpalliajalugu ja tipptasemel jalgpall. Saksamaa on kahtlemata ideaalne võõrustaja sellele mainekale turniirile, kuna see on tuntud oma kirglike fännide, maailmaklassi staadionide ja rikkaliku jalgpalliajaloo poolest.

Jalgpalli EM 2024 toimub mitmel ikoonilisel staadionil, mis asuvad Saksamaa kõige elujõulisemates linnades. Iga staadion pakub ainulaadset taustatüüpi turniiri dramaatilisuse ja põnevuse jaoks, alates ajaloolisest Olympia Staadionist Berliinis, mille ajalugu ja arhitektuur on muljetavaldav, kuni Müncheni Allianz Arena kaasaegse imekauni staadionini.

Lisaks mängudele on võõrustajakohad täis jalgpallipõneviku vaatamisväärsusi ja kaugelekostuvaid helisid üle kogu piirkonna. Kuna jalgpallifännid üle maailma kogunevad Saksamaale oma võistkondadele kaasa elama, muudavad fännitsoonid, tänavapeod ja kultuurisündmused linnamaastiku värviliseks lippude, bännerite ja laulusalmide vaibaks. See on aeg, kui kogu jalgpallimaailm jälgib pingsalt ja suure elevusega võistlusi nii staadionil, suurtelt ekraanidelt baarides, rannas kui ka lihtsalt kodudes. See on meeleolukas ja tähistamistväärt aeg iga jalgpallifänni jaoks.

2024. aasta jalgpalli Euroopa meistrivõistluste korraldamine on Saksamaa jaoks rohkem kui lihtsalt sportlik võimalus. See on võimalus näidata oma külalislahkust, infrastruktuuri ja kirge jalka vastu maailmaareenil. Turniir jätab võõrustavale linnale ja riigile pärandi nii sportliku edu kui ka majandusliku ja sotsiaalse kasu mõttes. 

Saksamaa, kui võõrustajariik, kutsub jalgpallifänne üle maailma kogema 2024. aasta Euroopa meistrivõistluste võlu. Vastuvõtvad linnad pakuvad erakordset elamust, mis tähistavad ilusa mängu universaalset atraktiivsust, olenemata sellest, kas toetatakse oma rahvusmeeskonda või lihtsalt nauditakse meeldejäävat spordiküllast atmosfääri.

UEFA (Euroopa Jalgpalliliit) ja DFB (Saksamaa Jalgpalliliit) soovivad 2024. aasta Euroopa meistrivõistlustest luua kaasava ja mitmekesisust austava turniiri, mis hõlmab ka soovaba tualette, taimset toitu ja suitsetamiskeeldu. Meistrivõistluste ametlike partnerite hulka kuuluvad ka erinevad seksuaalvähemuste ja LGBTQ+ organisatsioonid ning usuühendused, mis on tekitanud mõningat muret Saksamaa ja Euroopa konservatiivsemate uudisteportaalide seas. 

Saksamaa võtab väga tõsiselt oma privileegi jalgpalli EM-i korraldamisel, seega võetakse prioriteediks ka fännide ja külastajate turvalisus. Saksamaa kehtestab suvise jalgpalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri ajal ajutise piirikontrolli oma sisepiiridel. Kahtlemata tuleb suurejooneline, ajalooline, emotsionaalne ja väga põnev aeg jalgpallifännide jaoks.

Jalka EM 2024 Meeskonnad

Euroopa meistrivõistlused 2024 toovad kokku parimad rahvusmeeskonnad kogu Euroopast, et luua platvorm ägedale konkurentsile, põnevatele mängudele ja meeldejäävatele hetkedele. Turniiril lubatakse näidata kogu Euroopa jalgpalli tipptaset, kus erinevad talendid ja taktikad saavad kokku tulla.

Jalgpalli EM 2024 koosseisus on staariderohked võistkonnad, kes võistlevad domineerimise nimel. Traditsiooniliste favoriitide hulka kuuluvad Prantsusmaa, Saksamaa ja Hispaania, kuid neile esitavad väljakutse uued konkurendid nagu Belgia, Portugal ja Itaalia. Igal riigil on väljakul oma eriline segu oskustest, strateegiast ja kirest, mis teeb igast mängust titaanide vahelise lahingu.

2023 aastal osales loosis kokku 53 koondist – nende hulgas pole EMi korraldajana otsepääsme teeninud Saksamaa ega Venemaa. Eesti pääses F-valikgruppi, kus meie vastased olid Belgia, Austria, Rootsi ja Aserbaidžaan. Kokku tuli kümme valikgruppi, millest seitsmes on viis meeskonda ning kolmes kuus. Esimesed mängud toimusid 2023. aasta märtsis ning valiksarjale lõppes novembris. Finaali pääsevad iga grupi kaks parimat, ülejäänud kolm EM-ile pääsejat selguvad 2024. aasta märtsis toimuvas play-off’is.

2024. aasta EM-i valikgrupid

A-alagrupp: Hispaania, Šotimaa, Norra, Gruusia, Küpros

B-alagrupp: Holland, Prantsusmaa, Iirimaa, Kreeka, Gibraltar

C-alagrupp: Itaalia, Inglismaa, Ukraina, Põhja-Makedoonia, Malta

D-alagrupp: Horvaatia, Wales, Armeenia, Türgi, Läti

E-alagrupp: Poola, Tšehhi, Albaania, Fääri saared, Moldova

F-alagrupp: Belgia, Austria, Rootsi, Aserbaidžaan, Eesti

G-alagrupp: Ungari, Serbia, Montenegro, Bulgaaria, Leedu

H-alagrupp: Taani, Soome, Sloveenia, Kasahstan, Põhja-Iirimaa, San Marino

I-alagrupp: Šveits, Iisrael, Rumeenia, Kosovo, Valgevene, Andorra

J-alagrupp: Portugal, Bosnia ja Hertsegoviina, Island, Luksemburg, Slovakkia, Liechtenstein

2024. aasta EM-finaalturniiri alagrupid

Grupp A Grupp B Grupp C Grupp D Grupp E Group F
Saksamaa Hispaania Sloveenia Poola Belgia Türgi
Sotimaa Horvaatia Taani Holland Slovakkia Gruusia
Ungari Itaalia Serbia Austria Romaania Portugal
Sveits Albaania Inglismaa Prantsusmaa Ukraina Tsehhi

Kõikide pilgud on suunatud parimatele mängijatele, kelle oskused ja juhtimine võivad mõjutada mängude tulemusi turniiri edenedes. Jalgpalli EM 2024-l on muljetavaldav talentide koosseis, alates kuulsatest staaridest nagu Cristiano Ronaldo, Kylian Mbappé ja Robert Lewandowski ning lõpetades selliste tärkavate talentidega nagu Erling Haaland ja Phillip Foden.

Paljude meeskondade jaoks on jalgpalli EM 2024 võimalus tugineda varasematele saavutustele ja luua uus pärand jalgpalliajaloos. Turniir annab meeskondadele võimaluse näidata oma tugevust ja vastupidavust suurimal laval, olgu nad siis tiitlit kaitsvad meistrid, kes otsivad järjekordset tiitlit, või püsivad konkurendid, kes on jahtinud lunastust.

Iga meeskonna taga on suur hulk kirglikke toetajaid, keda ühendab armastus oma riigi ja meeskonna vastu. Jalgpalli EM 2024 vaimsus ulatub kaugele väljapoole väljakut, kehastades rahvaste kollektiivset uhkust ja kirge, mis on ühendatud nende püüdlustes edu saavutamiseks, alates ultrate kirglikest lauludest kuni juhuslike fännide vankumatu toetamiseni.

Jalgpalli EM 2024 Ajakava ja turniiriformaat

20204. aasta jalgpalli Euroopa meistrivõistluste formaat, mis pakub vaatemängu ja põnevust, on hoolikalt kavandatud nii, et Euroopa jalgpalli parimad näitemängud oleksid eksponeeritud. Turniiri iga etappi iseloomustavad traditsioonid ja ootusärevus, pakkudes fännidele emotsioonide rulluisutamist alates grupifaasist kuni finaalini.

Turniir algab grupifaasiga, kus igast alast koondatakse neli meeskonda. Iga meeskond mängib mitme mängupäeva jooksul oma grupi teiste võistkondadega, kusjuures kaks parimat pääsevad edasi järgmisesse vooru. Grupietapp on koht, kus algab dramaatika, kus iga punkt on oluline ja iga värav võib olla otsustav.

Kogu maailma kirglike jalgpallifännide poolt loodud põnev atmosfäär on iga suure jalgpalli turniiri keskmes. Jalgpalli EM 2024 ei ole erand, mis tõotab põnevat ja unustamatut elamust fännidele, kes tulevad kokku, et tähistada suurt mängu.

Turniiri lõppfaasis võistlevad kaks meeskonda, et selgitada välja Euroopa meister. Finaalmäng on oskuste, otsustavuse ja puhta tahtejõu demonstratsioon, kus mängijad annavad endast kõik, et võita, samal ajal kui kogu maailm jälgib. Võitjate jaoks on see triumfi ja rõõmu hetk, samas kui kaotajate jaoks on see pettumus, kuna nad ei suutnud saavutada oma eesmärki.

Jalgpalli EM 2024 programmis on palju põnevust, mängud toimuvad mitme nädala jooksul 14. juunist kuni 14. juulini. Kuna Euroopa parimad meeskonnad võitlevad ülemvõimu nimel, võivad fännid oodata pidevat jalgpallipidu alates avakäigust kuni lõpuvileni. Turniirile on loodud tingimused, et see jääks meelde, sest mängud toimuvad kogu Saksamaal legendaarsetel jalgpallistaadionitel.

Jalgpalli EM 2024 ülekanded

Pärast seda kui Viaplay Eestist lahkus, sai TV3 Grupp ehk Go3 õigused jalgpalli EM 2024 ülekanded Eesti vaatajateni tuua. 9. mail selgus, et kõik EURO 2024 kohtumised on nähtavad TV3 ja TV6 ning ERR-i kanalite ETV ja ETV+ vahendusel.

Ennustused

Jalgpalli EM 2024. aasta algust on fännid, asjatundjad ja mängijad juba palavikuliselt oodanud. Palju spekuleeritakse selle üle, kes võidab turniiri ja kelle nimi jääb jalgpalli ajalukku, sest osalevad maailma parimad meeskonnad ja mängijad.

Traditsioonilised jalgpalli suurriigid Prantsusmaa, Saksamaa ja Hispaania on 2024. aasta jalgpalli Euroopa meistrivõistluste favoriidid, kuna neil on suur talendi- ja kogemustepagas. Neid võistkondi peetakse tugevateks tiitlivõistlejateks, kellel on staariderohke meeskond ja väljakujunenud edu maine, mis põhineb nende ajaloolisel jalgpallitraditsioonil ning mis sisendab enesekindlust ja usku.

Jalgpalli EM 2024 toob kaasa mitmeid ootamatuid võistlejaid, kes võivad turniiri ümber pöörata ja raputada, koos väljakujunenud lemmikmeeskondadega. Viimastel aastatel on sellised meeskonnad nagu Belgia, Portugal ja Itaalia näidanud säravaid välgatusi ning nende oskuste, taktika ja otsustavuse kombinatsioonil on potentsiaali üllatusi tekitada.

Kõik pilgud on suunatud staarimängijatele, kellel on potentsiaali mõjutada turniiri edenedes otsustavalt oma meeskonna tulemusi. Sellised mängijad nagu Kylian Mbappé, Harry Kane ja Kevin De Bruyne on valmis särama suurimal etapil, jalgpalli EM 2024 on rikkalik individuaalne sära, alates kogenud veteranidest kuni tärkavate talentideni.

Jalgpalli EM 2024 tulemuse määramisel on kahtlemata oluline tegur talent ja oskused, kuid olulised on ka sellised lisategurid nagu meeskonna ühtekuuluvus, tehniline intelligentsus ning psühholoogiline vastupidavus. Sellise võistluse puhul on veamäärad õhukesed ja edu sõltub sageli ettevalmistuse, visaduse ja õnne kombinatsioonist.

Jalgpalli EM 2024 on globaalne sündmus, mis toob kokku fänne üle maailma, et tähistada spordiala ilu ja toetada oma lemmikmeeskondi ja -mängijaid. Turniir pakub kahtlemata põnevaid ja meeldejäävaid hetki, mis jäävad fännide mällu aastateks, olgu selleks siis võidu triumf või kaotuse kibedus. Igal juhul on EM oluline aeg iga jalgpallifänni kalendris, sest iga mäng on oluline ja võita saab vaid parim.

Favoriidid

Usu või ära usu, aga artikli kirjutamise ajal pakkusid kihlveokontorid suurimaks soosikuks Inglismaad. Coolbet pakub näiteks Inglismaa võidukoefitsendiks 4.2. Neile järgnevad vastavalt Prantsusmaa võimalusega 5.2 ning Saksamaa 6.5-ga. Kõige ebatõenäolisemaks peetakse Soome, Ukraina ning Wales`i võitu. Kõigi nende võidvõimalusi hinnatakse koefitsendi 501 vääriliseks.

Fännikogemus ja atmosfäär

Kogu maailma kirglike fännide tekitatud pulbitsev atmosfäär on iga suure jalgpalliturniiri iseloomulik tunnusjoon. Jalgpalli EM 2024 ei ole erand. See on rahvusvaheline sündmus, mis tõotab põnevat ja unustamatut elamust fännidele, kes tulevad kokku, et tähistada suurt mängu.

Jalgpalli EM 2024 üheks olulisemaks tunnusjooneks on fännitsoonid ja pidustused, mis toimuvad vastuvõtvates linnades üle Saksamaa. Need elujõulised tegevuskeskused on fännide kogunemiskohtadeks, kus nad saavad suhelda, tähistada ja jagada turniiri põnevust, alates hõivatud linnaväljakutest kuni spetsiaalsete fännialadeni.

Staadionil valitseb elektriline atmosfäär, kus fännid on riietatud oma meeskonna värvidesse ja lehvitavad uhkelt lippe. Fännid loovad müra ja kirglikkuse kakofoonia, mis kajab kogu staadionil, ajades oma meeskonda vankumatu toetusega edasi, alates keerukatest tifodest kuni sünkroonitud lauludeni.

Jalgpalli EM 2024 on rohkem kui lihtsalt spordiüritus. See on kultuurivahetus ja sidemete loomine väljaspool väljakut. Turniir inspireerib sõpruskonna ja ühtsuse tunnet, mis ületab piirid ja erinevused. Vastasfännidega sallide vahetamine, lugude ja traditsioonide jagamine ning ühise mänguarmastuse nautimine on vaid mõned viisid, kuidas see ühtsustunne väljendub.

Mitmed kaasamisalgatused ja tegevused, mille eesmärk on tuua fännid mängule lähemale, on osa jalgpalli EM 2024 programmist, et suurendada fännielamust. Nii staadionil kui ka väljaspool seda on igas vanuses fännidele midagi, mida nad saavad nautida, alates endiste mängijatega koos käimisest ning interaktiivsetest eksponaatidest ja fännivõistlustest.

Kust vaadata statistikat ja mängu?

Teada asjaolu, et Balti riikides näitas Viaplay näiteks Eesti jalgpallikoondise mänge, 2024. aasta jalgpalli-EMit, jalgpalli meistrite liigat, Inglismaa jalgpalli kõrgliigat ja vormel ühte.

Kuna Viaplay lahkus Eesti turult, siis ootavad teatud muutused ka EM otseülekannete osas. TV3 Grupp ja Viaplay Grupp on sõlminud Balti riike nagu Eestit, Lätit ja Leedut hõlmava lepingu. Selle lepinguga näevad seni Viaplays olnud otseülekandeid edaspidi Go3 kliendid. Samuti saab ülekandeid vaadata mitmetest spordiennustus portaalidest nagu Paf, Olybet, Coolbet jne.

Jalka EM 2024 Staadionid

Kes aga soovivad tõelist jalgpallielamust,siis 2024. aasta Euroopa meistrivõistlused peetakse järgmistel staadionitel:

Berliin – Olympiastadion, mahutab 74,461 pealtvaatajat

München – Allianz Arena, 70,076

Dortmund – Westfalenstadion, 65,849

Gelsenkirchen – Arena AufSchalke, 54,740

Stuttgart – Mercedes-Benz Arena, 54,697

Hamburg – Volksparkstadion, 52,245

Düsseldorf – Esprit Arena, 51,031

Köln – Müngersdorfer Stadion, 49,827

Leipzig – Red Bull Arena, 49,539

Frankfurt – Waldstadion, 48,387

Kes aga staadionilt ega teleekraanilt mängu jälgida ei saa, siis näiteks LiveScore.com rakendus ja veebileht annab tõeliselt põhjaliku statistika, sisukad live-kommentaarid ja operatiivse info iga olulise sündmuse osas, mis mängus parasjagu toimub. 

LiveScore.com on spordimängude rakendus, mis on tõenäoliselt iga jalgpallifänni telefonis olemas, et jälgida reaalajas mänge, mängutulemusi ja kõige aktuaalsemat statistikat mängutulemuste kohta.

Sotsiaalmeedia ja trendid

Sotsiaalmeedia on tänasel digiajastul muutunud jalgpallielu lahutamatuks osaks, mis võimaldab fännidel omavahel suhelda ning jagada oma kirge spordi vastu. Seal kogunevad fännid üle kogu maailma, et rääkida viimastest uudistest, jagada oma arvamusi ja prognoose ning tähistada turniiri kõrg- ja madalseisu.

Sotsiaalmeediat tulvavad mainimised ja kiidusõnad mängijatele ja meeskondadele, kes haaravad jalgpallistaare, kui nad EM 2024. aastal väljakule lähevad. Iga hiilgavat hetke tähistavad ja analüüsivad fännid, kes soovivad jagada oma mõtteid ja reaktsioone reaalajas, alates uskumatutest väravatest kuni uimastavate tõrjeteni.

See on üks jalgpalli jälgimise rõõmudest sotsiaalmeedias, et turniiri saab vaadata teiste fännide vaatenurgast. Sotsiaalmeedia pakub akna toorele emotsioonile ja kirele, mis määravad jalgpallielamuse, olgu selleks siis viimase hetke võidurõõm, südamevalu ebaõnnestunud penalti pärast või rivaalide solidaarsus.

Jalgpalli EM 2024 pakub fännidele ja kommentaatoritele meeldejäävaid hetki, mis on täis nii suurejoonelisi väravaid kui ka vastuolulisi otsuseid. Sotsiaalmeedias jagatakse ja mängitakse neid hetki läbi veel lugematuid kordi ning fännid elavad seda maagiat veel kaua pärast lõpuvile kõlamist uuesti läbi. 

Pärand ja mõju

Jalgpallikultuuril ja meistrivõistlustel on oluline mõju ka nooremale põlvkonnale. Näiteks Lidl, UEFA EURO 2024  ametlik partner, kuulutab välja laste jalgpallitiimi (Lidl Kids Team) programmi – see on nende poolt sponsoreeritus kampaania noortele vanuses 6-10, mille eesmärk on anda enam kui 1100 lapsele võimaluse saada ametlikuks UEFA EURO 2024 mängija saatjaks. 

Lidl Eesti korraldab lapsevanematele ja hooldajatele võistluse, kus saab võita oma 6-10-aastasele lapsele koha laste jalgpallimeeskonnas, olenemata soost, päritolust või füüsilistest või vaimsetest võimetest. Lidl Plusi rakendust kasutades peab vanem/hooldaja täitma vaid vajaliku rakendusesisese osalemisvormi ja võitjad valitakse juhuslikult, tagades kõigile osalejatele võrdsed võimalused.

Võitjad ei võida ainult võimalust olla ühe mängija saatja, vaid lisaks katab Lidl kõik nii lapse kui vanema reisikulud Saksamaale sõiduks ja kohapeal. See võimaldab igal võitjal sellest ainulaadsest kogemusest osa saada olenemata tema rahalisest olukorrast. Reisiga kaasneb lõbus programm, mis on täis põnevaid ja õpetlikke kohalikke elamusi, rääkimata erakordsest kogemusest viibida mänguväljakul kümnete tuhandete fännide ees. See on harukordne võimalus noortele jalkafännidele, millest tuleb osa võtta, sest see jätab kustumatu mulje iga jalgpallilapse südamesse. Tuleb kahtlemata suur ja võimas elamus igaühele, kes jalgpalli fännab.

Kuigi 2024. aasta Euroopa meistrivõistlused võivad keskenduda võidurõõmule ja kaotuse valule, ulatub turniiri pärand kaugemale kui lõpuvile. 2024. aasta Euroopa meistrivõistlused jätavad jälje, mis kõlab veel aastaid, alates selle mõjust võõrustajariigile ja lõpetades selle mõjuga ülemaailmsele jalgpallimaastikule.

Rahvusvahelise jalgpalli EM 2024 korraldamine annab võõrustajariigile märkimisväärse majandusliku tõuke, mis toob tulu turismi, külalislahkuse ja kaupade müügist. Lisaks on turniir sageli katalüsaatoriks infrastruktuuri arengule, mis viib investeeringute tegemiseni transpordi-, majutus- ja spordirajatistesse, mis toovad pärast turniiri lõppu kasu kohalikule kogukonnale.

Jalgpallis on ainulaadne võime ületada kultuurilisi ja poliitilisi tõkkeid. See toob inimesed kokku seltskondlikus ja ühtses vaimus. Jalgpalli EM 2024 on kultuurivahetuse ja diplomaatia platvormiks, mis edendab sidemeid ja mõistmist erinevate riikide ja rahvaste vahel. Turniir edendab sallivust, vastastikust austust ja dialoogi spordi ühise keele kaudu, aidates ehitada sildu ja luua püsivaid sõprussuhteid.

Jalgpalli EM 2024 on suurepärane võimalus inspireerida ja motiveerida nii tulevasi jalgpallureid kui ka fänne. Noored mängijad ja fännid saavad innustust, et jätkata oma kirge mängu vastu ja saavutada tipptase, kui nad vaatavad oma kangelaste mängu või kogevad turniiri põnevust omal nahal.

Viimastel aastatel on spordiürituste puhul üha olulisemaks muutunud keskkonnasäästlikkus ja sotsiaalne vastutus. Jalgpalli EM 2024 ei ole erand, sest korraldajad püüavad vähendada ürituse süsinikujalajälge, edendada keskkonnasõbralikke tavasid ja toetada kohalikke kogukondi selliste algatuste kaudu nagu noorte arenguprogrammid ja heategevuspartnerlused.

Veebileht https://uefafoundation.org/ annab hea ülevaate sotsiaalsetest programmidest, mida UEFA läbi on viinud või mis käimas parasjagu on ning samuti on välja toodud kõik UEFA Foundation for Children toetatavate projektide panustajad nagu näiteks Adidas, Hankook, MasterCard, Lay’s, Fedex ja teised. Sotsiaalseete programmide loomine on oluline, et aidata lapsi ja noori Euroopas ja mujal ning edendada laste õigusi.

Michel Platini  (endine UEFA president ja endine Prantsusmaa jalgpallikoondise poolkaitsja) on öelnud – “UEFA Sihtasutus aitab meil säilitada jalgpalli võlu ja annab lootust lastele, kes seda kõige rohkem vajavad. See on tõesti suurepärane projekt ja põhjus, mis on mulle eriti südamelähedane.”

Kokkuvõte

Viimane vile on kõlanud ja jäädakse meenutama põnevaid mänge, meeldejäävaid hetki, šokeerivaid väravaid ja emotsioone ning ajaloolist turniiri, mis on haaranud jalgpallifännide südamed ja kujutlusvõime üle kogu maailma. Turniir oli täis põnevust, draamat ja kirge, tuletades meile taas kord meelde, et jalgpall on ilus mäng, alates avakäigust kuni meistrite kroonimiseni. See on oluline etapp iga jalgpalluri, meeskonna ja treeneri karjääris – võita oma riigile, keda ta esindab, karikas. Jalgpallis on iga karikas aga ka kaotus meeskonnamäng ja suure koostöö tulemus.

Lisaks vaatemängule ja võidu hiilgusele on jalgpalli EM 2024-l ka sügavam pärand, mis ületab spordi piirid ja puudutab miljonite inimeste elu. See jätab endast maha mitmekesisuse ja inspiratsiooni pärandi, mis toob kokku inimesi kõigist eluvaldkondadest ja tähistab ühist armastust mängu vastu.

Turniir jätab maailmale kustumatu jälje, edendades sidemeid ja mõistmist, mis ulatuvad kaugemale jalgpalliväljakust, alates majanduslikust kasust võõrustajariikidele kuni kultuurivahetusteni eri rahvuste fännide vahel.

Meenutagem seltskondlikku vaimu ja head tahet, mis on muutnud selle turniiri nii edukaks, kasutades saadud õppetunde ja ühiseid mälestusi, et julgustada endid oma elus ja töös, kui jätame hüvasti jalgpalli EM 2024ga. Tuletagem ka meelde, et kuigi see turniir võib olla möödas, jääb FIFA 2024. aasta jalgpalli maailmameistrivõistluste pärand kestma veel mitmeks põlvkonnaks, meenutades meile, kuidas sport võib inimesi ühendada, inspireerida ja nende elu muuta.

Sport ei seisne ainult võitmises või kaotuses, skoorimises või allajäämises, maailma parimas vormis olemises või tervislike eluviiside järgimises. Sport oma parimal kujul on positiivsete muutuste vahend ühiskonnas tervikuna. 

Kõige aktuaalsema infoga saab kursis olla lisaks eelnevalt mainitud kanalitele ka UEFA ametliku veebilehe kaudu, mis annab teavet ürituse ja piletite; ajaloo ja tiimide kohta ja palju muud – https://www.uefa.com/euro2024/

Scroll to Top