spordiennustus

Kõikehõlmav Spordiennustus Juhend Algajale

Spordiennustus on põnev! Mina lausa armastan seda. Kuid ma ei tee seda rahateenimise eesmärgil, vaid selleks, et oma lemmikuid spordisündmusi veelgi haaravamaks muuta. Selleks olengi koostanud käesoleva juhendi – et ka sina saaksid oma armastatuima spordiala veelgi põnevamaks muuta.

Käesolevas juhendis leiad kõikehõlmava informatsiooni, mida enne oma spordiennustus teekonna alustamist peaksid teadma. Alustame ennustusportaali valimisest, liigume edasi lihtsamate ning hiljem ka keerulistemate panusetüüpide juurde. Pärast käesoleva artikli läbilugemist peaksid olema valmis esimese panuse tegemiseks.

Kas Spordiennustus ikka on sinu jaoks?
spordiennustuse juhend algajale
Spordiennustuse juures on oluline aru saada, et see on meelelahutuse viis, mitte rahateenimise oma.

Enne kui liigume edasi konkreetse sammude juurde, peaksid endalt küsima, kas spordiennustus ikka on sinu jaoks. Kui oled inimene, kes ei oska kaotusi taluda või kellel on kalduvusi sõltuvustele, siis meie soovitus oleks – ära üldsegi alusta. Ära lase ennast petta lubadustest suurte võitude kohta või pikaajalise kasumi teenimise võimalustest. Kuigi spordiennustusega on võimalik tõesti ka pikas perspektiivis raha teenida, siis enamik inimesi (vähemalt 95%) on kaotajad.

Siinkohal on oluline minust mitte valesti aru saada – kaotamine on täiesti okei! Spordiennustus on mõeldud eelkõige meelelahutuseks ning nagu meelelahtuses ikka, tuleb selle eest ka maksta.

Kui sulle meeldib sporti jälgida, sa ei ole kergesti sõltuvusse jääv inimtüüp ning suudad kaotustega leppida, siis võid vabalt spordiennustusega tegeleda. Kui käesolevast jutust jääb mulje, et panustamise juures muud ei olegi kui vaid üks suur kaotamine, siis ka see ei ole õige. Lihtsalt võitudega on palju lihtsam toime tulla kui kaotustega ;).

Miks üldse spordiennustusega tegeleda?

Nagu juba ülevalpool mainisin, siis spordiennustus on eelkõige meelelahutus. See muudab spordisündmuse sinu jaoks põnevamaks. Pole miskit erutavamat kui teha üks suure koefitsendiga kombopanus ning jälgida, pärast eelnevate mängude võitmist, viimast tähtsat tulemust, mis otsustab sinu panuse või kaotuse. Kui sa ei tea, mis kombopanus on, siis ära muretse, jõuame selleni hiljem.

Spordiennustuse protsessi juures ei ole põnev ainult, pärast panuse tegemist, mängu vaatamine, vaid ka eeltöö, mida enne selle tegemist teha. Kui oled inimene, kellele meeldib asju analüüsida, siis käesolev aspekt peaks sulle suurepäraselt sobima, sest enne panuse sooritamist on võimalik teha märkimisväärne analüüs, mis sulle teiste panustajate ees ka eelise annaks.

Muidugi võid antud meelelahutuse vormi nautida mõlemat moodi – kui naudid erutust, mida panus sulle mängu juures annab, saad ennustuse sooritada sekunditega. Kui naudid pigem eeltöö protsessi, võid enne panuse tegemist kulutada tunde. Kõik oleneb inimesest.

Nüüd kui oled veendunud, et spordiennustus on just sinu jaoks ning oled aru saanud, et miks sellega üldse tegelema peaksid, liigume edasi tegevuse enda juurde.

Spordiennustus Eestis

Selleks, et oma spordiennustus teekonnaga alustada, peaksid esimese asjana vähemalt ühes Eesti spordiennustuse portaalis konto avama. Hetkel on neid meil Eestis 9, kuid mõned on sellised, kuhu sa kindlasti oma jalga tõsta ei tahaks.

Üldiselt piisab sulle ühest kontost ühe teenusepakkuja juures, kuid tulenevalt sellest, et erinevad portaalid pakuvad just uutele klientidele suurepäraseid tervitusboonuseid, siis on hea konto koheselt mitmes ära avada.

Kontoavamise protsess ise on lihtsaimast-lihtsam ning enamik Eesti operaatoreid on omalt poolt teinud kõik, et Sind sellest võimalikult lihtsalt läbi juhatada.

Meie soovituslik protsess oleks:

Ava kõigepealt konto ninjaspordis. Meie arvates on tegemist ühe Eesti parima spordiennustus portaaliga ning lisaks sellele saad nende keskkonda alustuseks proovida kuni 200% suuruse tervitusboonusega.

Kui soovid pakkumisest osa saada siis toimi järgnevalt:

 1. Vajuta siia, et minna kampaanialehele
 2. Ava konto
 3. Tee sissemakse kuni 30€ ulatuses (võid teha ka väiksema kui 30€)
 4. Boonus lisatakse automaatselt sinu kontole
 5. Hakka panustama

ninjaboonus

Kui oled ninjasportsi järgi proovinud, siis liigu edasi järgmiste kihlveokontorite juurde.

Teisena jugeleme sulle soovitada Optibet kihlveokontorit. Nad on Eesti ühed suurimad tegijad ning lisaks sellele pakuvad nad ka väga head tervitusboonust. Seda 100€ väärtuses riskivabade panuste näol. Toimi nii:

 1. Mine nende kodulehele siit
 2. Ava konto
 3. Aktiveeri pakkumine
 4. Hakka panustama

optibet spordiennustus boonus

Tulenevalt sellest, et need panustamisühikutest saadud võidud pead kõigest 1 kordselt läbi mängima, siis on tegemist ülihea pakkumisega, mida ei tasuks kasutamata jätta.

Kolmandana soovitame ette Eesti ühte turuliidrit Pafi. Nad on oma toodet kõvasti arendanud ning pakuvad pidevalt lisandvärtusega kampaaniaid nii spordi- kui kasiinoklientidele. Nemad pakuvad sulle alustuseks 25€ suurust riskivaba panust. Selle saamiseks tee nii:

 1. Mine nende lehele siit
 2. Ava konto
 3. Tee 25€ suurune sissemakse
 4. Soorita panus
 5. Kui see kaotab, saad raha tagasi. Kui võidab, pistad raha oma tasku.

Kui oled kõik 3 teenusepakkujat järgi proovinud, võid edasi mängida sellises, mis just sulle endale kõige rohkem meeldib või kui soovid veelgi rohkem tervitusboonuseid kasutada, siis vaata meie spordiennustus portaalide nimekirja ning vali sealt järgmine teenusepakkuja.

Sissemakse tegemine

Pärast konto loomist pead mängimise alustamiseks ka sissemakse sooritama. Selle saad teha kõikides kolmes eelpool mainitud portaalis mugavalt, kasutades pangalinki, pangaülekannet või krediitkaarti. Usu mind, sellest lihtsamat asja pole olemas ning see ei ole keerulisem võrreldes mõnest e-poest ostu sooritamisega.

Tähelepanu peaksid pöörama sellele, et juhul kui soovid mõnda eelpool mainitud pakkumist kasutada, siis peaksid sissemakse ajal või pärast seda toimima pakkumise maandumislehel kirjeldatud juhiste järgi. See tähendab siis seda, et sissemakse peaks jääma õigesse vahemikku ning tõenäoliselt pead õigesse kohta ka oma boonuskoodi sisestama.

Panuse sooritamise mehaanika – 3 Sammu

Paljud inimesed ei hakka spordiennustusega tegelema, sest nende jaoks tundub see liiga keeruline ning nad kardavad, et selle õppimine neelab liialt väärtuslikku aega. Tegelikult see nii pole. Spordiennustus on väga lihtne ning lubame, et selle artikli lõpuks tead kõike, mida on vaja, et oma esimene panus ära sooritada.

Samm 1. – Vali sündmus või mäng, millele panustada

Enne panuse sooritamist, pead ilmselgelt otsustama, et millele sa üldsegi panustada tahad. Soovituslik oleks alustada spordialast, mille kohta kõige rohkem tead. Pead valima nii ala, turniiri kui tegema valiku, kellele panustada. Eeldame, et Eesti kohtub jalgpallis Saksamaaga. Niisiis pead tegema valiku, kas panustad emma-kumma võidule või viigile. Muidugi on ka sadu muid panustamisvõimalusi, kuid mängu tulemusele (ehk. 1X2) panustamine on alustamiseks kõige lihtsam.

Samm 2. Otsusta kui palju soovid panustada

Järgmisena pead otsustama, et kui palju riskida. See on üpriski lihtne ning iseennast lahtiseletav samm. Vali summa, mida oled valmis kaotama, kuid mis mängule ka põnevust lisaks.

Samm 3. Soorita panus

Kui eelnev on tehtud, siis jääb sul üle vaid vajutada viimasele nupule ning oma panus ära teha. Pole ju nii raske?

Spordiennustuse koefitsendid

Selleks, et spordiennustust täielikult hoomata, pead esmalt endale koefitsentide ehk hindade olemuse selgeks tegema. Koefitsendid on panustamise keskmeks osaks ning nende järgi otsustatakse kas panust tasub teha või mitte. Koefitsendid näitavad kui palju sa võitva panuse korral raha tagasi saad.

Mis need on?

Spordiennustuses kannavad koefitsendid kahte olulist rolli. Esiteks arvutatakse nende põhjal kui palju sulle võidu korral välja makstakse. Iga kord enne mingile sündmusele panuse tegemist näed, milliseid koefitsente selleks pakutakes ning nende põhjal näed, mis panuse potentsiaalseks võidu suuruseks on. Mida kõrgemad on koefitsendid seda rohkem sa võrreldes oma panuse suurusega võid võita.

spordiennustuse koefitsendid
Suur koefitsent = Suur võit, kuid ebatõenäolisem
Võrdne koefitsent ehk 2.00 = Tähendab, et saad raha tagasi kahekordselt ning 50% juhtudest
Madalad koefitsendid = Võidad tihti, kuid vähe
NÄIDE: Kujuta ette näiteks, et jalgpallis lähevad omavahel vastamisi Eesti- ning Saksamaa rahvuskoondised ning seda viimaste kodus. Siililegi on selge, et sellest paarist on just Saksamaa suureks favoriidiks. See tähendab seda, et kui teed panuse Saksamaa võidule, siis tõenäoliselt on selle sündmuse juhtumise koefitsendid üliväiksed (ehk tõenäosus, et nii juhtubki on väga suur) ning seega saad võidu korral väga väikese kasumi. Kui, aga panustad Eesti võidule, siis on oodatav kasum kümneid kordi suurem.

Saksamaa võidu koefitsendiks Eestiga mängides võib olla lausa nii madal number kui 1.30. See tähendab seda, et kui panustad esimese võidule näiteks 10€ ja nii juhtubki, siis võidu saamiseks korrutatakse koefitsent panuse suurusega ehk saad tagasi 13€. See teeb kasumiks 3€.

Eesti võidu koefitseniks võib käesoleva näite puhul olla lausa 15.00. Ehk Eesti võidule panustades ning võites, pistaksid tasku tervelt 150€.

Teiseks koefitsentide eesmärgiks on näidata sulle kui tõenäoline on mängukorraldaja arvates mingi sündmuse juhtumine. Selleks, et aru saada kui tõenäoliseks ennustusportaal näiteks Eesti võitu Saksamaa üle peab, tuleb jagada number 1 ehk 100% läbi koefitsendi endaga. Siis saadki juhtumise tõenäosuse kihlveokontori arust. Ehk Eesti näite puhul oleks see 1/15=0,066 ehk on 6,6% tõenäoline, et Eesti Saksamaad võidab.

Fakt, et koefitsent peegeldab just kihlveokontori arvamust, mitte reaalsust, siis kui sina suudad nendest tõenäosusi paremini hinnata, siis on põhimõtteliselt võimalik spordiennustusega ka pikas perspektiivis plussi jääda.

Spordiennustus Boonused

konto avamise sektsioonis rääkisime juba kolmest Eesti parimast kihlveokontorist ning nende tervitusboonustest. Käesolevas lõigus räägime täpsemalt lahti erinevate spordiennustus boonuste ning kampaaniate tüüpidest ning kuidas häid pakkumisi halbadest eristada.

Riskivabad panused

Riskivabu panuseid pakuvad kihlveokontorid nii tervitusboonusteks kui igapäevaste kampaaniate raames. Need näevad ette seda, et kui teed teatud summas panuse ja see peaks kaotama, siis saad oma raha tagasi. Võidu korral, paned aga kogu summa oma tasku.

Tasuta panused

Kui riskivabaks panuseks pead kasutama oma vahendeid, siis tasuta panuseks sa sissemakset tegema ei pea. Ka neid pakkumisi võid leida nii tervitusboonuste kui igapäevaste spordiennustus kampaaniate seast. Tasuta panus on väga lihtne: Saad näiteks 10€ suuruse kupongi, teed selle eest panuse ning kui võidad saad raha endale. Kui kaotad, ei juhtu mitte midagi.

Sissemakseboonused

Sissemakseboonus tähendab seda, et kui teed näiteks 10€ suuruses sissemakse, siis saad mängimiseks teatud hulga raha juurde. Raha hulk, mille juurde saad, oleneb pakkumisest ning selle protsendist. Tavaliselt jäävad sissemakseboonused 50%-100% vahemikku, kuid võivad seda -eriti tervitusboonuste puhul- ka ületada.

Läbimängimise tingimused spordiennustus boonuste juures

Oluline on iga kampaania juures tähele panna, mida sa pead tegema, et võidud kätte saada. Tihtipeale kasutavad kihlveokontorid kampaaniate juures klausleid, et enne kui võidud välja saad kanda, siis pead need teatud arv kordasid läbi mängima ehk nende eest panuseid tegema.

Kui riskivabade ning tasuta panuste juures seda väga tihti ei kohaldata, siis sissemakseboonuse juures on läbimängimistingimused alati juures. Seega oluline on kampaania tingimused enne selle kasutamist kindlasti läbi lugeda.

Spordiennustus Vihjed

Eestisse on tekkinud mitu portaali, mis pakuvad spordiennustuse vihjeid. Nende juures oleks oluline meeles pidada, et võitvaid “tippe” on ülimalt raske leida ning on suur tõenäosus, et Eestis neid ka ei pakuta. Kas spordiennustus vihjed on siis täiesti kasutud?

Sugugi mitte. Kui tegemist on asjaliku ning ülevaatliku analüüsiga, kus vihjed on põhjendatud faktide, statistiliste näitajate või aruteludega, siis annab see sulle teatud sündmuse kohta väärtusliku infot. Vahet pole, kas nõustud vihjega, aga saad informatsiooni, mille pealt ise oma otsus ära teha. Välismaa lehekülgedest pakub näiteks isegi Telegraph ennustusvihjeid. Neid me muidugi väga lugeda ei soovita :).

Sellegi poolest on olemas lehekülg, mis pakub internetis ka reaalselt võitvaid vihjeid. Selleks on sait nimega bettinggods. Sealt on kõikide tipsterite ajaloolised ennustused välja toodud, koos nende pikaajalise tootlusega. Seda saiti kasutades, on ka päriselt võimalik spordiennustusega võita ning nii võib seda isegi investeerimiseks pidada. Bettinggods lehele saad minna siit.

Spordiennustus Strateegiad

Tulenevalt sellest, et spordialasid, mille ennustusi teha on ülimalt palju, on ka strateegiaid, kuidas panuseid sooritada lugematu hulk. Üritame seda artiklit jooksvalt erinevate taktikatega täiustada. Alustada võiksid meie jalgpallile panustamise juhendist.

Spordiennustus Foorum

Eestis normaalset foorumit spordiennustuseks loodud pole. Küll on, aga olemas Fifty-Sixty facebooki grupp, kus inimesed, kellele meeldib spordipanuseid teha kogunevad ning erinevatest ennustustega seoses asjadest arutavad. Grupiga saad liituda siin.

KKK

Kas spordiennustusega on võimalik pikas perspektiivis võita?
Jah, see on võimalik, kuid see on ülimalt raske ning selleks peaksid kas valdama ülihästi mingit sporti või liigat või kuskilt tasulisi vihjeid tellima. Ära ei tohi unustada ka ülimalt täpset rahakassa haldust ning strateegiat.
Kui palju korraga panustada?
Meelelahutusliku panuse puhul peaks selle suurus olenema sellest kui palju sa oled valmis kaotama nii, et see sulle haiget ei teeks. Ära kunagi panusta rahaga, mida sa ei ole valmis kaotama! Kui oled professionaal, siis peaksid juba kasutama õiget rahakassa haldust ehk panustada ei tasuks kindlasti rohkem kui 1% oma kassast
Millisele spordialale panustada
Vali sport, mis sulle kõige rohkem meeldib, mida valdad enim ning mille vaatamine sulle lõbu pakub. Ära panusta spordialale, mida sa ei tunne.
Kas spordiennustus on ohutu?
Jah. Kui kasutad meie poolt soovitatud kihlveokontoreid, siis risk, et ennustusportaal sinu raha ära varastab, on minimaalne.
Kas peaksin avama konto mitmes kihlveokontoris?
Jah. Esiteks sa saad ära kasutada nende tervituspakkumised ning teiseks tulenevalt sellest, et kihlveokontorite koefitsendid on tihti üksteisest erinevad, siis on sul mitmes portaalis kontot omades, suurem valik ning saad valida just parima hinna.
Scroll to Top